[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - CASCADE AUSTRALIA

CASCADE AUSTRALIA

CASCADE AUSTRALIA

Mesajde Laur » Dum Mar 12, 2017 7:36 am

Salutare tuturor,

M-am gandit sa scriu cateva cuvinte aici despre noile hameiuri ce intra/au intrat in portofoliul nostru de produse.
Azi voi scrie despre noua "achizitie" - AUSTRALIAN CASCADE.
Soiul acesta este cultivat in Tasmania, Australia.
Este deasemenea, obtinut prin incrucisarea soiurilor Fuggle cu Serebrianka si cu un hamei salbatic nativ American. Pana aici, nimic deosebit fata de stiul Cascade crescut in SUA. Insa el este cultivat in Tasmania (ca si Galaxy) si, pe langa toate caracteristicile floral-citric si spicy, el imprumuta si o esenta delicata de grapefruit.
Este foarte mult utilizat la nivel international la fabricarea berilor de tipul American Pale Ale.
Este sosit proaspat asa ca nu am avut inca timp sa il probam.
Revenim cu pareri dupa ce-l vom testa.

Spor la berarit!
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Înapoi la Hamei

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron