[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - bere acasa - bullshit

bere acasa - bullshit

bere acasa - bullshit

Mesajde laurenc_81 » Dum Noi 01, 2009 11:12 pm

Nu vreau sa fac o reclama proasta, dar e o prostie sa faci bere acasa. Plus ca tipul ce se ocupa cu asta e un aburitor cu prezenta de om serios ;)
laurenc_81
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:03 pm

Re: bere acasa - bullshit

Mesajde Laur » Lun Noi 02, 2009 8:20 am

laurenc_81 scrie:Nu vreau sa fac o reclama proasta, dar e o prostie sa faci bere acasa.


Salut,

Nu este o reclama proasta, este pur si simplu parerea ta. Asa o si tratam, ca pe o opinie a unei persoane care a intrat pe forum si a scris.
Daca ai da cateva argumente acestei opinii, poate se va gasi cineva sa iti raspunda la obiect. Pana atunci, ramane o simpla opinie.
Vreau sa subliniez un lucru important: aceasta activitate, de a face bere acasa, nu se potriveste tuturor persoanelor. De ce? Pentru ca iti trebuie rabdare, iti trebuie pasiune pentru ceea ce faci, iti trebuie puterea de a te bucura de ceea ce a "iesit din mainile tale". Poate nu toti cei ce s-au incumetat sa fabrice bere acasa au si reusit sa obtina o bere stralucita dar, au avut bucuria sa obtina ceva facut cu mainile lor. Totusi, pana nu incerci, nu ai cum sa gusti din acea satisfactie. In fine, revin, este o opinie a ta si ti-o respectam.

laurenc_81 scrie:Plus ca tipul ce se ocupa cu asta e un aburitor cu prezenta de om serios ;)

Aceasta parte a mesajului face un comentariu la o persoana (nu am inteles la care persoana) si vine in contradictie cu ceea ce se doreste a fi acest forum: discutii constructive, impartasire de opinii, de experiente, despre ce inseamna bere si ce inseamna sa fabrici bere acasa. Topicurile din acest forum nu trebuie sa contina referiri la nicio persoana de pe acest forum sau din afara lui.
Mentionez ca in Regulamentul Forumului este interzisa explicit acest tip de comentariu.
Aceasta este un avertisment. Urmatoarea abatere de la regulament va duce la interzicerea utilizatorului.

Cu respect
Laur
 
Mesaje: 618
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: bere acasa - bullshit

Mesajde Jupanu » Lun Noi 02, 2009 10:10 am

laurenc_81 scrie:Nu vreau sa fac o reclama proasta, dar e o prostie sa faci bere acasa. Plus ca tipul ce se ocupa cu asta e un aburitor cu prezenta de om serios ;)


mda, atitudine "constructiva" tipic romaneasca..... fara comentarii....
in popor este o vorba: "nu-ti place, nu manca".
poti face orice poftesti numai, nu-i deranja pe altii
eu ti-as fi dat DELETE imediat, tie si postului tau
Jupanu
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Oct 19, 2009 5:52 am

Re: bere acasa - bullshit

Mesajde laurenc_81 » Lun Noi 02, 2009 9:14 pm

Jupanu scrie:mda, atitudine "constructiva" tipic romaneasca..... fara comentarii....
in popor este o vorba: "nu-ti place, nu manca".
poti face orice poftesti numai, nu-i deranja pe altii
eu ti-as fi dat DELETE imediat, tie si postului tau


asa e, atitudine romaneasca, la fel ca a tuturor din tara asta, inclusiv a ta, care mi-ai raspuns tipic ca mi-ai fi dat DELETE. Esti puternic daca dai delete de pe o tasta?
Uite, laur a raspuns frumos la obiect. Eu nu as face bere acasa, e doar parerea mea. Sunt 1000 ca mine si poate tot 1000 ca el, fiecare are parerea lui
bafta
laurenc_81
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:03 pm

Re: bere acasa - bullshit

Mesajde Jupanu » Mar Noi 03, 2009 2:32 pm

Nu m-a deranjat catusi de putin ca ti-ai exprimat opinia. Nu este forumul lu' mama, asa ca fiecare este liber sa scrie ce vrea.
Insa, conform regulamentului, ne exprimam experientele noastre legate de bere si nu de persoane.
Ca simplu utilizator, prefer ca, atatia cati suntem pe acest forum (5, 10 sau 100 de persoane) sa discutam la obiect si la subiect.
...parerea mea
Jupanu
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Oct 19, 2009 5:52 am

Re: bere acasa - bullshit

Mesajde crs34 » Mar Noi 03, 2009 5:37 pm

laurenc_81 scrie:Nu vreau sa fac o reclama proasta, dar e o prostie sa faci bere acasa. Plus ca tipul ce se ocupa cu asta e un aburitor cu prezenta de om serios ;)


parerea ta....se pare insa ca traditia asta "proasta" are ceva vechime si popularitate in Vest...cu atat mai mult in Romania ar trebui sa prinda pentru ca aici se produce si se bea o bere de slaba calitate...iar importul e limitat si de multe ori scump pentru romanul de rand...oricum, probabil ca ar trebui sa iti schimbi forumul pe care postezi....sper ca ai observat ca se cheama "forumul micului berar"... ;) orice critica e constructiva daca se leaga de un fapt punctual de aici din forum si nu de intreagul obiect de activitate al sau. toate bune...
crs34
 
Mesaje: 9
Membru din: Lun Sep 07, 2009 4:19 pm

Re: bere acasa - bullshit

Mesajde laurenc_81 » Mie Noi 04, 2009 12:56 pm

crs34 scrie:...oricum, probabil ca ar trebui sa iti schimbi forumul pe care postezi....sper ca ai observat ca se cheama "forumul micului berar"...

in regula, am iesit de pe forum, pa
laurenc_81
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:03 pm

Re: bere acasa - bullshit

Mesajde milovan_djilas » Mie Noi 18, 2009 4:14 pm

crs34 scrie:
laurenc_81 scrie:Nu vreau sa fac o reclama proasta, dar e o prostie sa faci bere acasa. Plus ca tipul ce se ocupa cu asta e un aburitor cu prezenta de om serios ;)


parerea ta....se pare insa ca traditia asta "proasta" are ceva vechime si popularitate in Vest...cu atat mai mult in Romania ar trebui sa prinda pentru ca aici se produce si se bea o bere de slaba calitate...iar importul e limitat si de multe ori scump pentru romanul de rand...oricum, probabil ca ar trebui sa iti schimbi forumul pe care postezi....sper ca ai observat ca se cheama "forumul micului berar"... ;) orice critica e constructiva daca se leaga de un fapt punctual de aici din forum si nu de intreagul obiect de activitate al sau. toate bune...


Asa este... mereu voi tanjii dupa excursiile din Belgia, Olanda si Praga. Berea noastra chiar nu are nici o legatura cu notiunea de bere din tarile in care oamenii se pricep asa ceva, iar preturile la importuri sunt nerusinate. Pai la noi un Duvel (belgiana, 8 grade) este cam 10 lei, iar in Olanda 1,10 euro.... la supermarket, evident, nu comparam preturile de restaurant.
Berea produsa din kit poate fi (pentru mine cel putin) produsul perfect pentru a nu ma mai gandi ca doar "acolo" pot consuma o bere de calitate.
milovan_djilas
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Noi 16, 2009 6:51 pm


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron