[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Colectie de capace de bere

Colectie de capace de bere

Colectie de capace de bere

Mesajde Mindhacker » Lun Mar 29, 2010 12:36 pm

Salut tuturor. M-am gandit sa postez aici pentru ca are o legatura cu berea. Colectionez capace de bere de aproximativ 2 ani, am strans pana acum in jur de 1000 capace din 80-90 de tari. Mai este cineva care colectioneaza capace ? Este cineva interesat de un schimb ?

Numai bine !
Mindhacker
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 29, 2010 12:32 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde sorin.calinescu » Lun Mar 29, 2010 4:44 pm

Salut!

Colectia mea este "modesta", am inceput acum aproximativ un an si am 209 capace (and counting :D ).

Mi-ar placea sa facem schimburi.

Toate bune!
sorin.calinescu
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 29, 2010 4:40 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde Laur » Lun Mar 29, 2010 6:20 pm

Salutare tuturor,

Ar fi frumos ca noi, cei care suntem doar consumatori de bere sa "punem umarul" la completarea colectiilor celor ce au acest hobby.

Sa auzim de bine
Laur
 
Mesaje: 618
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde Mindhacker » Mie Apr 14, 2010 11:06 am

da. ar fi minunat :D
Mindhacker
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 29, 2010 12:32 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde Laur » Lun Iun 07, 2010 2:12 pm

Asa cum am promis, am adus capace de bere din Belgia si din Austria pentru cei doi colectionari din cadrul forumului.
Asteptam si alti ofertanti de asemenea bucurii pentru colectionari.
Laur
 
Mesaje: 618
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde Mindhacker » Sâm Iul 31, 2010 7:37 pm

da mersi mult.

ieri am numarat iar colectia. acum numara 1072 capace din 60 tari. :D
Mindhacker
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 29, 2010 12:32 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde Mindhacker » Dum Aug 01, 2010 9:05 pm

dupa ce le-am mai aranjat . sunt 1084 din 62 de tari.
Mindhacker
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 29, 2010 12:32 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde cheiamagica » Dum Noi 07, 2010 10:47 am

si eu sunt un mare colectionar de capace de bere si nu numai de bere. Pe vremuri se numeau Tigaite si ne jucam cu ele pe strada.

Nu stiu daca si ceilalti colectionari le bat capacele insa eu asa le colectionez batute si intinse ca niste tigaite. Binenteles ca cele pe care le am copii sunt in stadiu de capacele normale. Cele batute raman doar in colectia mea si doar de prezentare.

As vrea sa stiu daca putem organiza in Bucuresti o intalnire a colectionarilor de capace de bere si acolo sa putem face schimburi si a ne prezenta colectile.

Astept mesaj privat sau aici raspuns daca doriti sa organizam asa ceva. Pot participa toti colectionarii care au mai mult de 100 de capace diferite. :D
cheiamagica
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Noi 07, 2010 10:40 am

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde pauldom » Joi Noi 18, 2010 12:04 pm

sorin.calinescu scrie:Salut!

Colectia mea este "modesta", am inceput acum aproximativ un an si am 209 capace (and counting :D ).

Mi-ar placea sa facem schimburi.

Toate bune!

de acord,bendybeny (email)
pauldom
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 18, 2010 11:57 am

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde pauldom » Joi Noi 18, 2010 12:08 pm

cheiamagica scrie:si eu sunt un mare colectionar de capace de bere si nu numai de bere. Pe vremuri se numeau Tigaite si ne jucam cu ele pe strada.

Nu stiu daca si ceilalti colectionari le bat capacele insa eu asa le colectionez batute si intinse ca niste tigaite. Binenteles ca cele pe care le am copii sunt in stadiu de capacele normale. Cele batute raman doar in colectia mea si doar de prezentare.

As vrea sa stiu daca putem organiza in Bucuresti o intalnire a colectionarilor de capace de bere si acolo sa putem face schimburi si a ne prezenta colectile.

Astept mesaj privat sau aici raspuns daca doriti sa organizam asa ceva. Pot participa toti colectionarii care au mai mult de 100 de capace diferite. :D

cred ca ii greu de organizat la noi deoarece suntem doar vreo 10 colectionari cred(eu locuiesc la 625 km de bucuresti);ii mai aproape budapesta de mine
pauldom
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 18, 2010 11:57 am

Următorul

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron