[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Colectie de capace de bere

Colectie de capace de bere

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde pauldom » Mar Noi 30, 2010 9:12 pm

eu am vreo 100 romanesti si 10000 straine diferite.astept email pt.schimburi
pauldom
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 18, 2010 11:57 am

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde pauldom » Mar Noi 30, 2010 9:14 pm

pauldom scrie:
cheiamagica scrie:si eu sunt un mare colectionar de capace de bere si nu numai de bere. Pe vremuri se numeau Tigaite si ne jucam cu ele pe strada.

Nu stiu daca si ceilalti colectionari le bat capacele insa eu asa le colectionez batute si intinse ca niste tigaite. Binenteles ca cele pe care le am copii sunt in stadiu de capacele normale. Cele batute raman doar in colectia mea si doar de prezentare.

As vrea sa stiu daca putem organiza in Bucuresti o intalnire a colectionarilor de capace de bere si acolo sa putem face schimburi si a ne prezenta colectile.

Astept mesaj privat sau aici raspuns daca doriti sa organizam asa ceva. Pot participa toti colectionarii care au mai mult de 100 de capace diferite. :D

cred ca ii greu de organizat la noi deoarece suntem doar vreo 10 colectionari cred(eu locuiesc la 625 km de bucuresti);ii mai aproape budapesta de mine

trimite-mi email-ul tau daca te intereseaza schimburi
pauldom
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 18, 2010 11:57 am

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde Daniel » Joi Dec 02, 2010 12:03 pm

Salutare domnilor. Sunt din Bucuresti si colectionez capace tip bere inca din anul 2000. Colectionez atat capace de bere cat si de ape, energizante, sucuri, vinuri, etc, atat straine cat si romanesti, atat neuzate ( care nu au vazut sticla ) cat si folosite dar in stare buna fara rugina, zgarieturi majore, ori indoite grav. Am si o anumita cantitate de capace pentru schimburi. In acest moment caut capace romanesti ce imi lipsesc din colectie.
Bafta tuturor colectionarilor.
Daniel
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 02, 2010 10:46 am

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde Mindhacker » Dum Feb 27, 2011 9:54 pm

salut. revin dupa mult timp. eu colectionez doar capace de bere. ne batute.majoritatea capacelor le am deschise cu bricheta pentru a nu indoi capacul. le tin in carcase de cd-uri (la care le scot interiorul din plastic negru, deci ramane doar plasticul transparent) unde intra fix 16 capace . in prezent colectia mea numara aproape 1500 capace din aproape 100 de tari.
Mindhacker
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 29, 2010 12:32 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde pauldom » Dum Apr 24, 2011 6:22 pm

colectionez capace bere si alte bauturi (coca cola,apa,pepsi( am 300 diferite de schimb.idul meu bendybeny@yahooo.com
pauldom
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 18, 2010 11:57 am

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde pauldom » Lun Aug 29, 2011 9:32 pm

cheiamagica scrie:si eu sunt un mare colectionar de capace de bere si nu numai de bere. Pe vremuri se numeau Tigaite si ne jucam cu ele pe strada.

Nu stiu daca si ceilalti colectionari le bat capacele insa eu asa le colectionez batute si intinse ca niste tigaite. Binenteles ca cele pe care le am copii sunt in stadiu de capacele normale. Cele batute raman doar in colectia mea si doar de prezentare.

As vrea sa stiu daca putem organiza in Bucuresti o intalnire a colectionarilor de capace de bere si acolo sa putem face schimburi si a ne prezenta colectile.

Astept mesaj privat sau aici raspuns daca doriti sa organizam asa ceva. Pot participa toti colectionarii care au mai mult de 100 de capace diferite. :D

buna,m.ar interesa un schimb de capace bendybeny@yahoo.com numai bine
pauldom
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Noi 18, 2010 11:57 am

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde zensen30 » Lun Feb 15, 2016 9:00 am

am cateva capace de bere pentru schimb cu altele de la alti colectionari si daca doriti schimb tinem legatura..nu stiu daca este posibil cel putin eu nu stiu cum sa atesez o fotografie cu capacele pentru schimb
zensen30
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 15, 2016 8:54 am

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde romania sub capac » Mar Oct 09, 2018 1:43 pm

Salutare tuturor !

Colectionar de capace, cu o vasta colectie de capace,insumand peste 10.000 de piese world wide si peste 1350 din Romania, caut alti colectionari pentru schimburi si de asemenea inscrierea lor in Asociatia Colectionarilor de Capace.
Ma gasiti la numarul 0720515738 Cristian Alexandru
Sau pe email bente.cristian.it@gmail.com

Pentru cei curiosi, va anunt ca administrez o comunitate cu peste 1500 de impatimiti, avem doua expozitii si ne intalnim constant.

Astept un telefon de la cei interesati.
romania sub capac
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 09, 2018 1:38 pm

Re: Colectie de capace de bere

Mesajde romania sub capac » Mar Oct 09, 2018 1:44 pm

[quote="Mindhacker"]da mersi mult.

ieri am numarat iar colectia. acum numara 1072 capace din 60 tari. :D[/quote

Salutare !

Va rog sa ma contactati 0720515738
romania sub capac
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Oct 09, 2018 1:38 pm

Anterior

Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron