[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Ma puteti ajuta putin?

Ma puteti ajuta putin?

Ma puteti ajuta putin?

Mesajde Boltean » Mar Feb 01, 2011 8:17 pm

Buna seara.Sunt elev in cls a 12-a si am de pregatit pentru scoala un proiect care sa contina planul informatic al unei fabrici de bere.Am observat ca sunteti in tema.Nu am inteles exact proiectul dar ar trebui sa prezint procesul de fabricare al berii,imbuteliere si depozitare.Am inteles ceva si de fluxul tehnologic.Am trimis mail-uri si producatorilor de bere,dar degeaba.V-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta.Multumesc.
Boltean
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 01, 2011 8:08 pm

Re: Ma puteti ajuta putin?

Mesajde Laur » Mar Feb 01, 2011 8:55 pm

Buna seara,

Tehnologia de fabricare bere acasa este diferita de tehnologia de fabricare bere in regim industrial.
Insa voi cauta ceva care sa va informeze mai bine despre tehnologia industriala.
Cum gasesc, va trimit pe e-mail.
Laur
 
Mesaje: 618
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Ma puteti ajuta putin?

Mesajde Liviu » Mie Aug 31, 2011 7:56 pm

Buna seara, ma numesc Liviu sunt student in ultimul an la o facultate cu profil alimentar, pregatesc lucrarea de licenta si am nevoie de un buletin de analiza chimica pentru bere, in principiu as dori o clasificare a elementelor determinate in laborator in urma analizei berii si valori normale-anormale obtinute in urma determinarilor, sper sa ma puteti ajuta dumneavoastra .Multumesc
Liviu
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Aug 31, 2011 8:19 am

Re: Ma puteti ajuta putin?

Mesajde Laur » Joi Sep 01, 2011 6:47 am

Salut Liviu,

Avand in vedere ca tu ai nevoie de analize de laborator, nu stiu cum te-am putea ajuta.
Probabil ti-ai dat seama ca aici este o comunitate de berari amatori care nu prea are de-a face cu analize de laborator sau ceva similar, pentru ca rezultatele noastre le masuram degustand berea si privind-o.
Oricum, daca este cineva de pe acest forum care te poate ajuta, il rugam sa o faca.
Ai incercat sa iei legatura cu vreun producator industrial de bere - parerea mea este ca ar trebui sa incerci la laboratorul lor de analize (cred ca toti au cate unul) si sa vorbesti direct cu un angajat de acolo, sa ii povestesti ce ai tu nevoie si cred ca te va ajuta? In ce oras faci facultatea? Poate gasim pe cineva din orasul respectiv care sa te poata ajuta.
Bafta!
Laur
 
Mesaje: 618
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Ma puteti ajuta putin?

Mesajde Liviu » Joi Sep 01, 2011 7:23 am

Eu studiez in Bucuresti, stiu ca sunteti o comunitate de berari amatori, am crezut ca analizati si chimic berea nu doar senzorial organoleptic.Daca are cineva posibilitatea sa ma ajute ar fi extraordinar.Multumesc mult.
Liviu
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Aug 31, 2011 8:19 am


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron