[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Berea cu aditivi îmbolnăveşte de ciroză

Berea cu aditivi îmbolnăveşte de ciroză

Berea cu aditivi îmbolnăveşte de ciroză

Mesajde Samogon » Sâm Apr 02, 2011 7:40 pm

http://codexalimentarius.info/?p=650

Încă un motiv pentru care merită să ne facem bere în casă
Samogon
 
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 26, 2011 6:38 pm

Re: Berea cu aditivi îmbolnăveşte de ciroză

Mesajde montego » Sâm Apr 02, 2011 10:01 pm

Nu am inteles faza "la o bere fermentata normal spuma dureaza doar zece secunde"...
Oare? Din cate stiu eu spuma este mai persistenta la o bere buna decat cea la pet-uri, care dispare instantaneu.
montego
 
Mesaje: 29
Membru din: Lun Noi 01, 2010 5:40 pm

Re: Berea cu aditivi îmbolnăveşte de ciroză

Mesajde domnu_mircea » Sâm Mai 28, 2011 9:51 am

Cred ca se referea la berea proasta, fermentata normal, fara aditivi adaugati.
domnu_mircea
 
Mesaje: 98
Membru din: Mar Ian 25, 2011 4:28 pm

Re: Berea cu aditivi îmbolnăveşte de ciroză

Mesajde DragosN » Lun Iun 11, 2012 8:01 pm

Apai profesorul ala e cam ignorant cand e vorba de bere. Spuma naturala sta cateva secunde? Probabil ca berea mea care o fac acasa este plina de chemicale ca spuma mea sta peste 5 min fara sa se lase jos iar un inel ramane tot timpul.
DragosN
 
Mesaje: 27
Membru din: Mie Iun 06, 2012 4:32 pm


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron