[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - reteta fish & chips cu extract de malt

reteta fish & chips cu extract de malt

reteta fish & chips cu extract de malt

Mesajde Mindhacker » Dum Feb 23, 2014 2:54 pm

Imagine

Ingrediente:

800 grame file de Haddock (sau Cod)
8 cartofi mari, fierti (nu foarte tare)
2 morcovi mari

Pentru crusta:
1 ou batut
50-70 ml apa minerala (carbogazoasa)
300 gr de faina
2-3 linguri de whisky
2 linguri de extract de malt
2 lingurite de sare
½ lingurita de bicarbonat sau pudra de copt

*banuiesc ca whiskyul il puteti inlocui cu bere blonda sau bruna, dar atunci scoateti apa minerala (adaugati aprox 90-100 ml de bere)

Se amesteca toate ingredientele intr-un bol, pestele se taie in bucati de 2-3 degete grosime se da prin amestec si se pune la prajit in ulei. Se serveste cu cartofii si morcovii prajiti.

Eu am facut de 2 ori reteta si a iesit foarte buna !
Mindhacker
 
Mesaje: 18
Membru din: Lun Mar 29, 2010 12:32 pm

Re: reteta fish & chips cu extract de malt

Mesajde bionut » Mie Feb 26, 2014 11:15 am

Arata bine, cu berea potrivita sigur este orgasm culinar :-D
bionut
 
Mesaje: 83
Membru din: Mar Sep 11, 2012 7:32 pm


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron