[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - instalatie de dozare si racire bere acasa, ajutor!

instalatie de dozare si racire bere acasa, ajutor!

instalatie de dozare si racire bere acasa, ajutor!

Mesajde crissterrian » Sâm Aug 02, 2014 8:44 am

Salut,

Sunt un impatimit al berii, dar prea lenes pana acum sa o produc eu. Vreau sa fie stage 2 productia proprie. :) pana atunci am decis sa imi bag banii de concediu intr-un dozator de bere pt acasa(certuri mari cu nevasta) insa dupa lupte seculare care au durat 2 sapt am infrant, si de comun acord am comandat o instalatie de racit si dozat berea.

Acum nu prea stiu mai nimic despre cum se intretine, dar cel mai presant e ca nu stiu de unde si cam cat costa butelia de CO2 si butoaiele de bere.

orice informatie ar fi binevenita. si despre intretinerea instalatiei, ca sa nu-mi imbolnavesc consoarta ca nu mai apuc 35 de ani:)

Va multumesc anticipat si abia astept sa beau o bere rece de la draft acasa la mine:)
crissterrian
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 02, 2014 8:36 am

Re: instalatie de dozare si racire bere acasa, ajutor!

Mesajde balauru_327 » Mar Sep 09, 2014 8:12 pm

Ai sanse aproape nule sa gasesti bere adevarata la keg pentru instalatie. Cel mai simplu, e sa iti cumperi kit de bere.
Pentru incarcatul si butelia de CO2 te poate ajuta google
balauru_327
 
Mesaje: 110
Membru din: Mar Feb 07, 2012 5:04 pm


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron