[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde Samogon » Sâm Iul 16, 2011 8:26 pm

E naşpa rău la ora aia. Pune şi tu sâmbătă sau duminică la o oră matinală. Începem la 9 dimineaţa şi terminăm pe la 5 dup-amiaza ca oamenii.
Vorba aia, cine se trezeşte de dimineaţă departe ajunge :D
Samogon
 
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 26, 2011 6:38 pm

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde domnu_mircea » Sâm Iul 16, 2011 10:14 pm

Ce te invidiez că stai la curte...

Eu mă bag. Dacă terminăm aşa târziu va trebui să conduc deci o să mă abţin de la băut. În ce zonă stai? Poate mă încumet să merg pe jos. Sau poate se hotărăsc cei de la RATB cu liniile de noapte :D
domnu_mircea
 
Mesaje: 98
Membru din: Mar Ian 25, 2011 4:28 pm

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde caiafa » Sâm Iul 16, 2011 10:55 pm

De fapt este posibil și sâmbătă de la ora 10 dimineața. Probabil e mai ok atunci.
caiafa
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 02, 2011 2:34 am

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde caiafa » Lun Iul 18, 2011 4:36 pm

Până la urmă și la urmă, confirmă cineva participarea?
caiafa
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 02, 2011 2:34 am

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde Samogon » Lun Iul 18, 2011 7:03 pm

Eu vin, Mircea a zis că vine, Laur cred că vine şi el. Deja suntem 4 oameni şi poate se mai adună.
Samogon
 
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 26, 2011 6:38 pm

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde domnu_mircea » Lun Iul 18, 2011 7:19 pm

Eu confirm. Indiferent dacă pot să beau sau nu :D
domnu_mircea
 
Mesaje: 98
Membru din: Mar Ian 25, 2011 4:28 pm

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde Laur » Mar Iul 19, 2011 6:56 am

Daca da si Caiafa o bere de-aia de 11% :lol: , ma bag si eu sa dau la manivela la moara de macinat maltul, in data de sambata, sub orele amiezii.
Adicatelea vin si io.
Sa specificam ca intalnirea este organizata de Caiafa si cativa berari amatori din Bucuresti dar este deschisa catre oricine doreste sa invete sau sa "fure" ceva din tainele beraritului ALL GRAIN. Si poate ne facem un obicei din asta, eventual cu schimbare de "sediu", sa nu-l terorizam pe bietul Caiafa, care s-a hotarat sa ne puna la munca :D .
Sunt curios cum va iesi prima bere in coproductie.
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde caiafa » Mar Iul 19, 2011 11:33 am

Deci rămâne sâmbătă de la 10. Nu de altceva, dar ar trebui să mă apuc de startereul de drojdie și alte chestii de logistică.
Eu în zona Dimitrov/Liceu Iulia Hașdeu.

Detalii mai spre vineri.
caiafa
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 02, 2011 2:34 am

Re: Idee: Întâlnirea berarilor amatori

Mesajde caiafa » Vin Iul 22, 2011 3:55 am

Deci rămâne sâmbătă la 10:15.
Eu stau pe la între Obor şi Iancului, la Dimitrov/ Liceu Iulia-Haşdeu.

În spatele blocurilor de pe Mihai Bravu, strada Aprodul Purice, nr. 4. Vă uitaţi pe google maps.
În caz că aveţi nelămuriri sunaţi la 0746134745 :)

Dacă veniţi cu eprubete sau borcănaşe pot să vă dau drojdii (borcane din alea mici cum sunt cele pentru mâncarea de bebeluşi - care să poată fi sterilizate).
caiafa
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 02, 2011 2:34 am

Anterior

Înapoi la Evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron