[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde domnu_mircea » Joi Oct 27, 2011 8:04 pm

Vine cineva la bere?

Avem chestiuni arzătoare la ordinea zilei de discutat despre o potențială viitoare întâlnire.

Who's wheat me?

Get it? Wheat? :D
domnu_mircea
 
Mesaje: 98
Membru din: Mar Ian 25, 2011 4:28 pm

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde Laur » Vin Oct 28, 2011 6:19 am

I'm wheat you.
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde Laur » Lun Oct 31, 2011 7:53 am

Trebuie spus ca aceasta intalnire are loc in Bucuresti. Deci, sunt invitati toti cei care sunt rpin zona si doresc sa ni se alature.
Vom incerca sa facem o traditie in acest sens si sa discutam aspecte importante si interesante legate de Homebrewing si nu numai.
Cred ca voi aduce ceva beri sa ne mai delectam. Daca si voi puteti sa aduceti ceva mostre, va asteptam.
Rugamintea mea este sa va anuntati daca doriti sa participati deoarece probabil vom face intalnirea la Beer'O'Clock si din cate stiu trebuie sa facem rezervare.
Daca puteti "da sfoara in tara" si catre alti berari din Bucuresti si nu numai, va rog sa o faceti.
Eu l-am anuntat pe Mat (cei care au participat la intalnirile anterioare il cunosc) si voi incerca sa anunt si alti berari care nu prea frecventeaza forumul.
Deci, asteptam inscrieri pentru evenimentul de vineri.
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde romanalex1 » Lun Oct 31, 2011 3:11 pm

Sa incercam zic eu sa facem ceva o data pe luna. Nu cred ca suna prea ambitos. Ce parere aveti
romanalex1
 
Mesaje: 50
Membru din: Mie Ian 19, 2011 8:35 am

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde Laur » Lun Oct 31, 2011 3:16 pm

Ideea este foarte buna.
Asteptam si confirmarile pentru 4 noiembrie.
Acest spatiu de discutii (adica forumul in cauza) nu va ingradeste in niciun fel dorinta de exprimare. Orice propunere sau idee este binevenita. Indrazniti a va exprima :lol: .
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde Laur » Mar Noi 01, 2011 5:45 pm

UPDATE!!!
Intalnirea se va tine la Beer'O'Clock si va incepe pe la orele 19:00.
Neaparat sa va anuntati prezenta deoarece la Beer'O'Clock vom rezerva atatea locuri cate persoane vor fi anuntate. Anuntarea se va face postand pe forum.
Rugam ca anuntarea participarii sa se faca pana pe data de 4 noiembrie ora 14:00.
Multumim de intelegere.
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde caiafa » Mie Noi 02, 2011 12:38 pm

Count me in.
caiafa
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 02, 2011 2:34 am

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde domnu_mircea » Mie Noi 02, 2011 10:32 pm

Bun. Până acum suntem 3.

Eu o să aduc ultimele două sticle de wit şi încă două de saison. Ultimele două le-am pus la rece. Sper că le vom putea bea din pahar, nu de pe pereţi.

Mai am şi câteva sticle de pumpkin ale dar nu ştiu dacă o să vă placă. Am pus cam mult ghimbir... Şi cam multă nucşoară. Şi nu prea are gust de dovleac...
domnu_mircea
 
Mesaje: 98
Membru din: Mar Ian 25, 2011 4:28 pm

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde Laur » Joi Noi 03, 2011 6:38 am

S-a anuntat si Mat.
Eu nu o sa am decat Dunkel Weizen care imi place mult. Sper sa va placa si voua.
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Ce faceți pe 4 noiembrie? - Intalnirea berarilor amatori

Mesajde romanalex1 » Joi Dec 01, 2011 5:51 pm

Eu as veni dar din pacate sint plecat.
M-as bucura sa facem ceva lunar.
Orcum e bine venit idea sa ne stringem sa comentam, un sfat, o parere, ce are fiecare mai bun is asa sa poate sa ne ajute pe toti, sa producem ceva mai bun
Omu invata pina moare.
romanalex1
 
Mesaje: 50
Membru din: Mie Ian 19, 2011 8:35 am


Înapoi la Evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron