[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Intalnire berari in luna martie 2012

Intalnire berari in luna martie 2012

Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde Laur » Vin Ian 27, 2012 5:44 pm

Salutare,
La initiativa lui Mat (pentru cei care nu-l cunosc - unul dintre berarii din Bucuresti) m-am gandit sa avem o intalnire a berarilor in luna martie.
De ce m-am gandit la luna martie? Din cauza vremii care, sper sa se mai incalzeasca pana atunci si evident, pentru ca toti cei care doresc sa participe cu "mostre", sa se poata pregati din timp. Deci, pe locuri, fiti gata.....start..... la berarit.
Propun ca intalnirea sa o facem pe 9 martie - daca aveti o alta idee de perioada, rog sa postati. Ca loc de intalnire, la Beer'o'clock mi se pare locul ideal - insa iarasi, daca aveti vreo alta propunere, postati pentru a putea sa isi dea fiecare cu parerea.

PS: la intalnirea berarilor pot participa atat berari avansati, incepatori (cei care fabrica din kit-uri) dar si alte persoane care doresc sa se initieze in tainele beraritului amator si nu au fabricat niciodata bere in casa.
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde Samogon » Vin Ian 27, 2012 5:58 pm

Iar la afumătoarea aia... :roll:
Samogon
 
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 26, 2011 6:38 pm

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde Laur » Vin Ian 27, 2012 7:02 pm

Hai sa respectam si oamenii care au vicii....
Si oricum, carnea afumata, nu se strica.....
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde Samogon » Vin Ian 27, 2012 7:52 pm

Nu-i vorba doar de afumătoare, dar e gălăgie prea mare şi nu ne putem înţelege.
Pentru ce ne întâlnim dacă nu putem face schimb de idei, experienţe, cunoştinţe?
De fiecare dată când ne întâlneam acolo trebuia să zbierăm unii în urechile altora.
Pe bune, locaţia este foarte greşit aleasă, nu este ce ne trebuie nouă.
Samogon
 
Mesaje: 120
Membru din: Mie Ian 26, 2011 6:38 pm

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde Laur » Vin Ian 27, 2012 8:46 pm

Am notat opinia ta, asteptam alte pareri si evident, propuneri.
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde danezusv » Vin Ian 27, 2012 11:19 pm

Salutare,

Buna ideea, doar ca pe 9 Martie cred ca o sa fie destul de frig...
Poate pe 30 sau 31 Martie?
danezusv
 
Mesaje: 15
Membru din: Vin Aug 19, 2011 11:36 am

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde domnu_mircea » Lun Ian 30, 2012 9:48 pm

Eu sunt de acord oricând și oriunde ar fi. Am fost săptămâna trecută la Beer O' Clock. Cred că miercuri. Erau încă două mese ocupate, liniște iar eu eram singurul fumător. O fi fost și vremea de vină.
domnu_mircea
 
Mesaje: 98
Membru din: Mar Ian 25, 2011 4:28 pm

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde romanalex1 » Mar Ian 31, 2012 1:16 pm

Si eu sint de accord in principiu, dece nu stabilim sa fie prima sapatamana in fiecare luna sa zicem de acum incolo. Orcum viu cu Allgrain Belgain pale ale al meu dryhopped cu centennial
romanalex1
 
Mesaje: 50
Membru din: Mie Ian 19, 2011 8:35 am

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde domnu_mircea » Mar Ian 31, 2012 2:06 pm

Rezerv jumatate de pahar din berea ta dryhopped cu centennial :D
domnu_mircea
 
Mesaje: 98
Membru din: Mar Ian 25, 2011 4:28 pm

Re: Intalnire berari in luna martie 2012

Mesajde balauru_327 » Mar Feb 07, 2012 5:11 pm

Salut,
sunt nou in ale berii ( in ale facutului, ca in ale bautului am baut camioane de bere ) si sunt interesat de intalnirea asta, chiar daca sper rusinea mea nu cred ca o sa aduc vreun soi de bere facuta de mine. Se face vreo inscriere? Cat despre locatie subscriu si eu pentru un loc linistit.
balauru_327
 
Mesaje: 110
Membru din: Mar Feb 07, 2012 5:04 pm

Următorul

Înapoi la Evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron