[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Suport moara manuala pentru zdrobit maltul

Suport moara manuala pentru zdrobit maltul

Suport moara manuala pentru zdrobit maltul

Mesajde Laur » Joi Iun 23, 2011 1:59 pm

Probabil ca alti multi berari, mi-am achizitionat si eu mai demult o moara CORONA pentru zdrobit maltul. Singura mea problema legata de aceasta moara este faptul ca daca o montez pe un blat de masa, in jur fac multa "mizerie", in sensul ca sar bucati de malt atat in stanga cat si dreapta morii.
Asa ca m-am gandit la un sistem de prindere care sa imi asigure si stocarea maltului zdrobit.
Am construit dintr-un recipient de fermentare, o placa de lemn de brad si 8 holzsuruburi cu saiba un echipament de sustinere a morii de malt si de colectare a maltului rezultat.
Mai jos cateva poze din diferite unghiuri.
DSC09109.JPG
DSC09109.JPG (64.09 KiB) Vizualizat de 14791 ori


DSC09111.JPG
DSC09111.JPG (60.44 KiB) Vizualizat de 14791 ori


DSC09112.JPG
DSC09112.JPG (77.29 KiB) Vizualizat de 14791 ori


DSC09113.JPG
DSC09113.JPG (64.52 KiB) Vizualizat de 14791 ori


DSC09114.JPG
DSC09114.JPG (66.22 KiB) Vizualizat de 14791 ori
Laur
 
Mesaje: 618
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Înapoi la Echipamente pentru fabricat bere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron