[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Echipament de la 0 pentru all-grain

Echipament de la 0 pentru all-grain

Re: Echipament de la 0 pentru all-grain

Mesajde bionut » Mie Aug 19, 2015 9:47 am

Plita cu inductie este o solutie foarte buna, chiar eleganta, dar nu cred ca o puteti face sa functioneze cu keg de bere. Are nevoie de contact cu fundul oalei pentru rezultate bune. Nici nu stiu daca inoxul din keg e magnetic (ma indoiesc), deci e posibil sa nu functioneze deloc.
2000w este destul pentru sajre de 25 litri, la fel si oala de 36 litri. Acum nu stiu cat din cei 2000W ai plitei sunt canalizati in oala si cati sunt pierduti in atmosfera... Trebuie probat.
bionut
 
Mesaje: 83
Membru din: Mar Sep 11, 2012 7:32 pm

Re: Echipament de la 0 pentru all-grain

Mesajde ealex » Joi Aug 20, 2015 8:05 am

da ... acu am realizat ce forma are keg-ul ... nu o sa functioneze nici o metoda de incalzire prin contact pe exteriorul vasului.
cred ca o sa aplic ce am vazut pe net - rezistenta electrica in interiorul keg-ului.
ealex
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Aug 08, 2015 11:41 am

Re: Echipament de la 0 pentru all-grain

Mesajde bionut » Vin Aug 21, 2015 6:36 am

Cea mai buna varianta. Si eu sunt in procesul de trecere pe electric, astept "ingredientele" din China :-)
bionut
 
Mesaje: 83
Membru din: Mar Sep 11, 2012 7:32 pm

Anterior

Înapoi la Echipamente pentru fabricat bere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron