[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - Abur, presiune si temperatura inalta.

Abur, presiune si temperatura inalta.

Abur, presiune si temperatura inalta.

Mesajde iso_fish » Dum Ian 26, 2014 2:43 pm

Salutare.

Dat fiind ca ieri am berit prima data dupa ceva vreme multa si echipamentul era minim mizerabil (in toamna trecuta am facut ceva vin intr-unul din recipiente) a avut nevoie de ceva curatire serioasa.

Pentru ca de craciun am cadorisit sotia cu un curatator cu abur sub presiune am zis ca... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: merge si la ce am eu de facut. Pe scurt 120 grade celsius @ 3,5 bari la gura tevii. Suficient de fierbinte si suficient de mare presiunea sa dezlipeasca si sa omoare orice. Pasii au fost cam in felul urmator: solutie de domestos 5% pulverizata peste tot; jet de abur la petele grele + umflat recipientul cu abur prin gaura facuta pentru robinet (am ajuns cam la 90 de grade masurate pe exteriorul recipientului); am terminat cu o baie de vreo 8-10 minute de chemioxi.

Rezultatul... alb imaculat. Fara miros, fara absolut nimic. O sa aplic aburul si la sticle sa vad ce iasa.
Think free, Think OpenSource !
iso_fish
 
Mesaje: 22
Membru din: Mie Feb 16, 2011 9:01 pm
Locaţie: Arad

Înapoi la Curatire si igienizare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron