[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
www.fabrica-de-bere.ro • Vezi subiect - LET'S DO IT ROMANIA - Curatenie in toata tara

LET'S DO IT ROMANIA - Curatenie in toata tara

LET'S DO IT ROMANIA - Curatenie in toata tara

Mesajde Laur » Lun Sep 27, 2010 6:32 am

Salutare,

Cred ca foarte mult dintre voi cunoasteti proiectul "Let's Do It Romania" care s-a desfasurat in data de 25 septembrie. Este vorba despre o actiune de voluntariat de strangere a gunoaielor din intreaga tara.
Evident, impreuna cu mai multi prieteni (unii dintre ei si berari amatori) am spus PREZENT la aceasta actiune si ne-am delectat in acea zi cu adunarea gunoaielor de pe raul Telega, in localitatea cu aceeasi nume, langa Scoala nr 2.
Nici nu va poate veni sa credeti cata mizerie se gaseste in toata Romania: in principal PET-uri, saci de plastic, pungi de plastic dar si gunoi menajer asezonat ici-colo cu moloz si reziduuri de materiale de constructii.
Actiunea s-a petrecut de dimineata de la ora 9:00 pana la ora 14:00, timp in care am epuizat toti sacii cumparati si inca 10 adusi suplimentari de viceprimarul din Telega.
Pentru a va face o idee cam cat se poate strange intr-un singur loc, toti sacii din imagine au fost umpluti cu gunoaiele din acel punct (e drept, este vorba de un mare morman de PET-uri stranse in acel loc pe raul Telega).
DSC08887.jpg
Gunoi strans DOAR intr-un singur punct pe raul Telega
DSC08887.jpg (193.8 KiB) Vizualizat de 18640 ori

Stiu ca au mai fost echipe de berari amatori participante la aceasta actiune in intreaga tara - le multumesc pentru participare si astept sa ne reintalnim la urmatoarea actiune de voluntariat.
Sa auzim de bine,
Laur.
Laur
 
Mesaje: 617
Membru din: Mie Iun 03, 2009 7:38 pm

Înapoi la Evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron